Luty 20 2020 18:14:44
PG APRS
kontakt
pogodynka
polecam
IARU HF Championship 2019
SQ5OBU

Kolejna miła niespodzianka i to zupełnie nieoczekiwana. W zawodach brałem udział całkowicie turystycznie, co jest determinowane posiadanymi antenami. A w zasadzie tymi nieposiadananymi...Nie ma co rozpaczać, wraz z Bartkiem PD5CA bawimy się na tym, co mamy. Cool

CQ WW SSB 2019
SQ5OBU

Kolejna edycja CQ WW przeszła do historii. Tym razem na zabawę poświęciłem kilka godzin w sobotę i kilka w niedzielę. Podobnie jak w edycji 2018 ograniczyłem się tylko do pasma 20m. Warunki nie powalały, ale mimo wszystko udało się zrobić 199 QSO's. W porównaniu z zeszłym rokiem to wzrost o 99%. Vertical R-7 dawał sobie całkiem nieźle radę i zdecydowanie więcej słyszał od używanego wcześniej cobweb'a . Po cichutku liczę na kolejną niespodziankę, jaka zastała mnie na stronie contestu, gdy nieśmiało wklepałem swój znak z wyszukiwarkę wyników... ;-)

FT-950 + SDR panadapter
SQ5OBU
Zgodnie z zapowiedzią w pierwszej wolnej chwili po odebraniu kabla pozwalającego na podłączenie sdr'a do ft-950 pokusiłem się o dokonanie tej modyfikacji.
Korzystając z podpowiedzi Jacka SQ5AAG i opisu instalacji wykonanej przez Artura SP3NYC na forum SP7PKI udało się poskładać wszystkie klocki i uruchomić. Na razie ograniczyłem się do skonfigurowania trx'a z Ham Radio de Luxe i HDSDR.
Efekty do zobaczenia poniżej:

RTL-SDR pierwsze wprawki
SQ5OBU
W Burzeninie nocne rozmowy zeszły m/n na wątek odbiorników SDR i zakiełkował we mnie pomył stworzenia panadaptera do mojego yaesu ft-950.
Zakupiłem od Ali moduł RTL2832u r820t2 za 21€ i dziś poczyniłem pierwsze próby skonfigurowania, póki co wyłącznie samego odbiornika. Dzięki opisowi Kolegi SQ6NET dość szybko udało mi się go uruchomić bez większych przygód i posłuchać co w trawie piszczy...
Teraz czekam na przewód zakończony wtykiem TMP...

Burzenin 2019
SQ5OBU

Początek września, to jak co roku termin Zjazdu Technicznego SP w Burzeninie.

Kolejny raz uczestniczyłem w nim jako "gość" z PA, co wiązało się z długa podróżą, niemniej widok znajomych twarzy i atmosfera imprezy nagradzają wszelkie niedogodności.

To było kilka wspaniałych dni i już czekam na przyszłoroczną edycję...