Listopad 20 2019 12:10:41
PG APRS
kontakt
pogodynka
polecam
Burzenin 2018 i po...
SQ5OBU

Początek września, to jak zawsze Zjazd Techniczny w Burzeninie. W tym roku była to dla mnie wyjątkowa impreza dająca nie tylko szansę na poznanie nowości krótkofalarskich, lecz przede wszystkim możliwośc spotkania z dawno niewidzianymi i niesłyszanymi znajomymi.

Zjazd jak zwykle zorganizowany znakomicie, za co chapeus bas dla wszystkich, którzy się do tego przynili. To były wspaniale spędzone 3 dni...

Kilka zdjęć do obejrzenia TUTAJ

SP DX wyniki
SQ5OBU

SP DX CONTEST 2018
SQ5OBU
W tym roku SP DX od drugiej strony.

Z racji ograniczeń antenowych wybrałem SOSB 40m CW.

W sumie 150 QSO's, w tym 7 SSB dla podbicia statystystyk Kolegom w SP. Szału nie było, ale frajda spora.


COBWEB
SQ5OBU
Po zmianie qth i wykonaniu najważniejszych rzeczy z tym związanych przyszedł czas na hobby. Niestety, warunków do postawienia anteny z "prawdziwego zdarzenia" nie mam praktycznie żadnych, musiałem zatem zrobić tzw. "riserdż"
Mój wybór padł na antenę COBWEB. Jest to pięć dipoli rozciągniętych na stelażu i zasilanych w jednym punkcie. Główną zaletą konstrukcji są wymiary: 250x250cm. Antena którą zamówiłem w Koszalinie do PA dotarła po kilku dniach. Zmontowałem ją i zainstalowałem niecałe 4m nad poziomem gruntu. Widać że nie jest to produkcja maszynowa, a garażowe rękodzieło, lecz mimo to wszystkie elementy zostały spasowane dokładnie. Poskładanie anteny w całość zajęło mi około 30 minut...

czytaj więcej
 


Zawody DD
Reaktywacja

Zawody Dzień Dziecka 2017 za nami. Nowa formuła preferowała Młodych Operatorów na paśmach i było to słychać. Bartek SO5B był jednym z uczestników. To jego drugie zawody po uzyskaniu pozwolenia. Początkowy stresik zamienił w chęć pozytywnej rywalizacji i wywoływał do ostatnich sekund contestu. Po zakończeniu zapytał: to kiedy nastepne zawody? :-)