Styczeń 22 2020 17:46:13
PG APRS
kontakt
pogodynka
polecam
CQ WW SSB 2018
SQ5OBU

Tegoroczna edycja CQ WW SSB już za nami.

Kolejne duże zawody to dla mnie szansa na kilka ciekawych QSO, ponieważ brak warunków antenowych ogranicza  mnie do pół- a nawet ćwierć- środków.  Dodatkowo awaria ft950 zmusza do pracy domowej z ft-857. Szału nie ma, ale big gun'y dają pewne możliwości.

W tym roku moja aktywnośc ograniczyła się do niedzieli, a w zasadzie do kilku godzin w ciągu dnia. Brak anteny na 7MHz determinował pracę wyłącznie na 14MHz.

Te kilka godzin zabawy pozwoliło "podpisać listę". Cobweb słyszał, co słyszał. I mniej więcej tyle samo nadawał. Co ciekawe, łatwiej było zaliczyć VE czy K ze strefy 4 i 5 niż sporo stacji z Europy.

Nie ma jednak co marudzić, za chwilę edycja CW.

'73

 

Burzenin 2018 i po...
SQ5OBU

Początek września, to jak zawsze Zjazd Techniczny w Burzeninie. W tym roku była to dla mnie wyjątkowa impreza dająca nie tylko szansę na poznanie nowości krótkofalarskich, lecz przede wszystkim możliwośc spotkania z dawno niewidzianymi i niesłyszanymi znajomymi.

Zjazd jak zwykle zorganizowany znakomicie, za co chapeus bas dla wszystkich, którzy się do tego przynili. To były wspaniale spędzone 3 dni...

Kilka zdjęć do obejrzenia TUTAJ

SP DX wyniki
SQ5OBU

SP DX CONTEST 2018
SQ5OBU
W tym roku SP DX od drugiej strony.

Z racji ograniczeń antenowych wybrałem SOSB 40m CW.

W sumie 150 QSO's, w tym 7 SSB dla podbicia statystystyk Kolegom w SP. Szału nie było, ale frajda spora.


COBWEB
SQ5OBU
Po zmianie qth i wykonaniu najważniejszych rzeczy z tym związanych przyszedł czas na hobby. Niestety, warunków do postawienia anteny z "prawdziwego zdarzenia" nie mam praktycznie żadnych, musiałem zatem zrobić tzw. "riserdż"
Mój wybór padł na antenę COBWEB. Jest to pięć dipoli rozciągniętych na stelażu i zasilanych w jednym punkcie. Główną zaletą konstrukcji są wymiary: 250x250cm. Antena którą zamówiłem w Koszalinie do PA dotarła po kilku dniach. Zmontowałem ją i zainstalowałem niecałe 4m nad poziomem gruntu. Widać że nie jest to produkcja maszynowa, a garażowe rękodzieło, lecz mimo to wszystkie elementy zostały spasowane dokładnie. Poskładanie anteny w całość zajęło mi około 30 minut...

czytaj więcej