Maj 29 2020 10:56:47
PG APRS
kontakt
pogodynka
polecam
SR5RR
SQ5OBU

Wraz z Grzegorzem SP7VLM w dniu dzisiejszym uruchomiliśmy testowo w docelowej lokalizacji przemiennik SR5RR. Antena została zainstalowana około 60m nad poziomem gruntu w południowej części W-wy (KO02me) i powinna swym zasięgiem pokrywać obszar całego miasta. Radiostacja pracuje na częstotliwości 439.275MHz z subtonem 127.3

W najbliższym czasie moga występować przerwy w funkcjonowaniu przemiennika.

Ogromne podziękowania za pomoc w realizacji projektu kieruję do kolegów: SQ5PFF, SQ5PEX, SP5MXW, SP7VLM, SP5RE, SP5NOF i SQ5OVG. TNX, TNX, TNX!!!

Galeria

Święto Żagli Międzylesie
SQ5OBU

W szkole Żagle w Międzylesiu odbył się wspaniały festyn, na którym prócz występów muzyczno wokalnych, inscenizacji historycznych czy pokazów szermierki wychowankowie sprzedawali "cegiełki" wykonane własnoręcznie w ramach swoich kółek zainteresowań oraz własnych pasji poza szkolnych. Piknik był więc również okazją dla SP5PRF i Reaktywacji na pokazanie naszego hobby szerszemu gronu. Młodzi operatorzy pracowali na 20m z klubowej radiostacji.
Zdjęcia z imprezy można zobaczyć na stronie SP5PRF lub na profilach "twarzowych" klubu iRadioreaktywacji.
ŁOŚ 2015
SQ5OBU

ŁOŚ, ŁOŚ i po łosiu...

Kolejna, IX edycja zjazdu na łosiowej górce przeszła do historii.

Impreza z dużą ilością atrakcji, zarówno dla mnie, jak i dla SP5PRF, którego członkiem jestem.

Duze brawa dla organizatorów za znakomitą robotę przy imprezie.

I ogromne podziękowania dla Kolegów z klubu za znakomitą atmosferę i cudownie spęedzone 4 dni. DZIĘKI!!

W GALERII znajdziecie odrobinę mojego lansu... ;)

UKE- egzamin W-wa 21.03.15
Reaktywacja

W sobotę 21.03 odbyła się kolejna sesja egzaminacyjna w warszawskim UKE, do które przystąpili Młodzi Adepci pod patronatem Radio Reaktywacji.Wynik: czterech na czterech... Atmosfera egzaminu powononie znakomita, Komisja zadbała o neistresujący przebieg, a my staraliśmy sie nie przeszkadzać, mimo iż emocje były ogromne.

Młodziaki: GRATULACJE!!!

UKE 14.02.2015
Reaktywacja

14.02.2015 odbył się kolejny egzamin na świadectwo operatora w służbie radiowej amatorskiej. Ważny ponieważ gzamin odbywał się w nowej fofrmule, co wsród zdających powodowało to dreszczyk emocji.  Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ egzaminatorzy zadbali o to, by zminimalizować stres zdających. Cały egzamin odbywał si ew miłej i sympatycznej atmosferze, a składał się z części pisemnej i ustnej. Pisemna część to tradycyjny test, zaś forma usta zaiwerała kilka pytań dotyczacych formy wywołania, kodu q czy literowania znaków po polsku i angielsku. Były również pytania doczycące sposobu raportowania. Wszystko w czytelny i klarowny sposób, więc znów okazało się, że nie taki egzamin straszny...
GRATULUJEMY wszystkim zdanego egzaminu i niecierpliwie oczekujemy Was na pasmach.