Kwiecień 09 2020 15:37:38
PG APRS
kontakt
pogodynka
polecam
SP DX Contest 2020
SQ5OBU

No i po zawodach. Tegoroczna edycja rozczarowała. Warunki słabiutkie, nawet jak na moje anteny. Raptem 125 qso w kategorii SOSB 40M CW to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwać. Cóż, może w przyszłym roku bedzie lepiej...

CQ WW wyniki
SQ5OBU

Przygotowując się do SP DX Contest zajrzałem na stronę CQ WW,

a tam czekał taki mały motywator...

IARU HF Championship 2019
SQ5OBU

Kolejna miła niespodzianka i to zupełnie nieoczekiwana. W zawodach brałem udział całkowicie turystycznie, co jest determinowane posiadanymi antenami. A w zasadzie tymi nieposiadananymi...Nie ma co rozpaczać, wraz z Bartkiem PD5CA bawimy się na tym, co mamy. Cool

CQ WW SSB 2019
SQ5OBU

Kolejna edycja CQ WW przeszła do historii. Tym razem na zabawę poświęciłem kilka godzin w sobotę i kilka w niedzielę. Podobnie jak w edycji 2018 ograniczyłem się tylko do pasma 20m. Warunki nie powalały, ale mimo wszystko udało się zrobić 199 QSO's. W porównaniu z zeszłym rokiem to wzrost o 99%. Vertical R-7 dawał sobie całkiem nieźle radę i zdecydowanie więcej słyszał od używanego wcześniej cobweb'a . Po cichutku liczę na kolejną niespodziankę, jaka zastała mnie na stronie contestu, gdy nieśmiało wklepałem swój znak z wyszukiwarkę wyników... ;-)

FT-950 + SDR panadapter
SQ5OBU
Zgodnie z zapowiedzią w pierwszej wolnej chwili po odebraniu kabla pozwalającego na podłączenie sdr'a do ft-950 pokusiłem się o dokonanie tej modyfikacji.
Korzystając z podpowiedzi Jacka SQ5AAG i opisu instalacji wykonanej przez Artura SP3NYC na forum SP7PKI udało się poskładać wszystkie klocki i uruchomić. Na razie ograniczyłem się do skonfigurowania trx'a z Ham Radio de Luxe i HDSDR.
Efekty do zobaczenia poniżej: